V osrednjo turistično sezono so tako zakorakali z več kot 10-odstotnim povečanjem števila obiskovalcev, podoben trend rasti pa se glede na trenutno povpraševanje nakazuje tudi za drugo polovico leta. Vedno večjemu zanimanju za Park vojaške zgodovine poleg atraktivnih muzejskih vsebin botrujejo tudi dragocene nove muzejske pridobitve, zaradi katerih se obiskovalci radi vračajo na ogled. Ena takšnih je simulator letenja z letalom MiG-21, s katerim so spomladi nadgradili zbirko letalske zgodovine in obiskovalcem omogočili doživetje izkušnje letenja z nadzvočno hitrostjo. V zadnjih treh mesecih se je na simulatorju letenja v pilotiranju nadzvočnega letala MiG-21 preizkusilo že blizu 800 obiskovalcev.
Za obiskovalce ostajajo še vedno atraktivni tudi organizirani vodeni ogledi notranjosti podmornice, kjer se lahko pobliže seznanijo z zahtevnim življenjem in delom podmorničarjev pod morsko gladino.
Poleg povečanega števila individualnih obiskovalcev v Parku vojaške zgodovine beležijo tudi vedno večje povpraševanje organiziranih skupin za vodene oglede skozi zbirke, tudi teh je bilo v prvem polletju za 6 % več kot lani. Izmed vseh kategorij organiziranih skupin izstopa zlasti porast v prihodih šolskih skupin, ki so se v primerjavi z enakim obdobjem lani povečali za več kot 21 %.
Park vojaške zgodovine poleg domačih obiskovalcev pritegne vsako leto več tujih gostov; prednjačijo predvsem gostje iz Italije, Nemčije, Avstrije, Hrvaške in Češke, pogosto pa se na obisku ustavljajo tudi Nizozemci, Poljaki, Francozi, Madžari, Angleži, Belgijci in Slovaki. Ravno tuji obiskovalci predstavljajo tudi največji delež uporabnikov postajališča za avtodome, ki se med lastniki avtodomov vse bolj uveljavlja kot priljubljena točka za postanek.
Poleg rednih ogledov je v zadnjem času zaznati tudi vedno večje zanimanje za doživljajske programe, zlasti za izvedbo rojstnodnevnih praznovanj za otroke in teambuilding programe, s katerimi so pred kratkim dopolnili muzejsko ponudbo.
vir: spletna stran pivka.si