Vzrok raka je leta 1923 odkril Otto Heinrich Warburg, zaščita pred to pogosto, smrtonosno boleznijo pa je zelo preprosta, a o njej premalo govorimo. Na družbenih omrežjih smo našli prijeten zapis, ki vas lahko navdihni, ko naslednjič posežete po torti, predelani salami ali pa po alkoholu.
“Leta 1931 je nemški znanstvenik Otto Heinrich Warburg (1883–1970) prejel Nobelovo nagrado za odkritje osnovnega vzroka raka. Dr. Warburg je odkril, da je rak posledica antifiziološkega načina življenja.Antifiziološki način prehranjevanja (prehrana, ki večinoma zakisa telo) in telesna neaktivnost ustvarjata kislo okolje v telesu, ki je slabo preskrbljeno s kisikom. Celična zakisanost izpodriva kisik, pomanjkanje kisika v celicah pa ustvarja kislo okolje. Dr. Warburg je dejal: “Pomanjkanje kisika in kislost sta dve strani iste medalje: če nekdo trpi zaradi enega, trpi tudi zaradi drugega.” Če imate preveč kislo telo, vam bo avtomatsko primanjkovalo kisika v organizmu; če vam primanjkuje kisika, bo vaš organizem zakisan. Kislo okolje je okolje brez kisika. “Če zdravi celici odvzamete 35 % njenega kisika, jo lahko v dveh dneh spremenite v rakavo celico,” je trdil dr. Warburg. “Vse normalne celice absolutno potrebujejo kisik, medtem ko lahko tumorske celice živijo brez njega. To je pravilo brez izjeme.”
“Tumorska tkiva so kisla, medtem ko so zdrava tkiva bazična. V svojem delu Metabolizem tumorja je dr. Warburg pokazal, da vse rakavi oblike izpolnjujejo dva temeljna pogoja: zakisanost krvi in hipoksijo (pomanjkanje kisika). Odkril je, da so tumorske celice anaerobne (ne dihajo kisika) in ne morejo preživeti v okolju z visoko koncentracijo kisika.
Tumorske celice lahko preživijo le s pomočjo glukoze in v okolju brez kisika. Zato rak ni nič drugega kot obrambni mehanizem, ki ga naše celice uporabljajo za preživetje v kislem okolju brez prisotnosti kisika. Zdrave celice živijo v bazičnem okolju, bogatem s kisikom, ki omogoča njihovo normalno delovanje. Tumorske celice pa živijo v kislem okolju, revnem s kisikom. Kislost in bazičnost organizma sta odvisni od hrane.”
“Ko se prebavni proces zaključi, hrana, glede na svoj hranilni profil, ustvarja pogoje bodisi kislosti bodisi bazičnosti v telesu. Poenostavljeno povedano, bazičnost organizma je odvisna od tega, kaj jemo. Kislo ali bazično stanje se meri z lestvico pH od 0 do 14, kjer je 7 nevtralno območje. Od 0 do 7 je kislo, od 7 do 14 pa bazično. Naše celice za uspešno delovanje potrebujejo rahlo bazičen pH, malo nad 7. Pri zdravem posamezniku je pH krvi med 7,40 in 7,45. Kri se nenehno sama regulira, da ne pade v metabolično zakisanost, vendar pa določena hrana zakisa kri in onesnažuje telo.”
Hrana, ki zakisa telo:
- Rafiniran sladkor in vsi njegovi derivati – od vseh najbolj škodljiv, saj ne vsebuje beljakovin, maščob, vitaminov ali mineralov, le rafinirane ogljikove hidrate, ki škodijo trebušni slinavki. Njegov pH je 2,1 (zelo kisel).
- Meso (vse vrste)
- Živila živalskega izvora – mleko in siri, smetana, jogurt itd.
- Rafinirana sol
- Rafinirana moka in vsi njeni derivati, kot so testenine, torte, piškoti itd.
- Kruh
- Margarina
- Kofein
- Alkohol
- Tobak
- Vsa industrijsko predelana in konzervirana hrana, ki vsebuje konzervanse, umetne barve, arome, stabilizatorje itd.
- Antibiotiki in splošno vsa zdravila
Hrana, ki alkalizira:
- Vsa surova zelenjava. Nekatera je kislega okusa, a se v telesu spremeni in postane bazična.
- Sadje. Na primer limona ima v telesu zelo visok bazičen učinek (ne pustite se zavesti njenemu kislemu okusu).
- Mandlji – zelo bazični.
- Polnozrnata žita: edino bazično žito je proso. Ostala žita so rahlo kisla, vendar idealna prehrana vključuje določen delež kisle hrane. Vsa žita je treba jesti kuhana.
- Med – zelo bazičen.
- Klorofil – zelene rastline, bogate s klorofilom, so zelo bazične.
- Voda – pomembna za proizvodnjo kisika. Vedno bodite dobro hidrirani in pijte vodo po požirkih čez cel dan.
- Vaje oz. telesna aktivnost pomagajo ohranjati bazičnost organizma, saj oskrbujejo telo s kisikom. Sedeč način življenja uničuje zdravje.
Urednistvo notranjska.si