Kot smo lahko zaznali v medijih v minulih dneh, je mariborski poslanec Dejan Kaloh, sicer nekdanji poslanec Slovenske demokratske stranke, “izstopil” iz Logarjeve stranke Demokratov in Logarja v odprtem pismu označil za “izkoriščevalskega antidemokrata”, njegovo stranko je označil za “vnaprejšnjo prevaro volivcev”, o njemu osebno pa zapisal, da je “zelo sebičen človek”, ki je obseden z oblastjo in da naj bi bil to glavni razlog za njegov odstop iz Slovenske demokratske stranke.
Po poročanju rtvslo.si naj bi Kaloh Logarjeve napovedi o povezovanju obeh političnih polov in sodelovanju označil zgolj za “leporečje za morebitne naivne volivce”, za SDS naj bi Logar dejal, da jo je potrebno “terminalno uničiti”, stranka NSi naj bi bila po njegovih besedah “propadla po inerciji”, stranko predsednika državnega sveta Marka Lotriča, ki je sicer še v nastajanju, pa označil kot “satelit SDS-a”.
Oglasil se je tudi predsednik Slovenske demokratske stranke Janez Janša in na omrežju X zapisal: “Tudi naivnim je sedaj jasno, kaj je temeljni cilj kraje imena in ustanovitve Logarjeve stranke.”
Zanimivo je dejstvo, da se je Kaloh poslužil javnega pisma in pozornosti medijev, medtem, ko mu je Logar le zaželel “veliko uspehov”. Bojan Požar je sicer predstavil drugo plat zgodbe, ki kaže na to, da naj bi Kaloh izsiljeval Logarja in želel postati podpredsednik stranke Demokratov na vsak način, morda naj bi bil prav to glavni razlog za eskalacijo. Ali gre le za pomirjanje tega spora oz. medijske vojne v Logarjevo prid, ne vemo. In kaj je v zapisu navedel Požar?
Zapisal je:
“…Kaloh je očitno svojo priložnost, prišel je na okus ter začutil bližino moči, in Logarja začel izsiljevati s funkcijo podpredsednika stranke. To se je prvič zgodilo po tistem njunem skupnem nastopu v studiu @n1slovenija, 27. oktobra. Pozneje se je izsiljevanje nadaljevalo, Kaloh je na sestankih mahal Logarju pred očmi s pristopnimi izjavami določenih ljudi, češ, vsi ti bodo šli v stranko, če bom jaz podpredsednik, sicer pa ne, mariborski kongres se je bližal, Kaloh pa je Logarju tudi postavljati določene terminske roke. Vmes je Kaloh, kot pravijo Logarjevi, postal še “blazno pameten” na družbenih omrežjih in začel na veliko tvitati in se – po X – prepirati o zunanji politiki ter ideoloških vprašanjih, Logar in njegovi ožji sodelavci pa so se držali za glavo. In potem je počilo, Logar se mu je odpovedal, ne glede na, da zdaj ostaja brez poslanske skupine. Večina tistih, ki so Logarju blizu, sicer razlagajo, da Kaloh itak niti slučajno ni bil kaliber za podpredsednika Logarjeve stranke.”
Dejan Kaloh po mnenju Bojana Požarja “ostaja brez politične prihodnosti, saj bo do konca tega mandata t.i. neodvisni poslanec, brez vsakršnega političnega vpliva”, pri čemer ostaja “ključno vprašanje, komu ta spor koristi..”, ali gre za igro dveh močnih egotov oz. igro prestolov moči, ki smo jih v politiki že neštetokrat zaznali, ali gre resnično le za krivdo ene oz. druge stvari, ostaja nejasno. Kaloh je svoj zapis končal z “nasvidenje na naslednjih volitvah”. Kaj to pomeni in ali mogoče tudi Kaloh optimistično namiguje na samostojno pot, ostaja še neodgovorjeno.
Urednistvo notranjska.si